Wojciech Ćwiękała to artysta, nauczyciel i pasjonat fotografii, urodzony w 1972 roku w Dąbrowie Tarnowskiej. Jest absolwentem wielu kierunków studiów, w tym:
-
Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
-
Informatyki na Akademii Pedagogicznej w Krakowie.
-
Grafiki Komputerowej na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.
-
Fotografii dziennikarskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
-
Public Relations.
Obecnie Wojciech Ćwiękała pracuje obecnie jako nauczyciel fotografii i multimediów w Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Kalwarii Zebrzydowskiej. Prowadzi także kursy fotograficzne, plenery oraz wykłady z podstaw fotografii i grafiki komputerowej. Angażuje się w edukację, wspierając młodzież w wyborze drogi zawodowej. Przez wiele lat prowadził portal informacyjny www.Izdebnik.Info i stworzył Archiwum Lanckorońskie, które jest cennym źródłem wiedzy o lokalnej historii i kulturze. Od pierwszej edycji dokumentuje Warsztaty Gitarowe w Lanckoronie.
Jego twórczość fotograficzna była prezentowana m. in wystawach, np. „Ekspozycja” w Starym Kinie w Kalwarii Zebrzydowskiej w 2024, oraz w roku 2025 w Muzeum Regionalnym w Lanckoronie.